Erken Uyarı Servisi

Erken Uyarı Servisi
Erken Uyarı Servisi 2021

Risk ve fırsatları daha etkin yönetmek ve refleks verme hızını yükseltmek isteyen kurumlar için önemli bir destek sunan “Erken Uyarı Servisi”, medyadaki önemli gelişmelerin cımbızlanarak, kurumlara hızlıca servis edilmesi üzerine kuruludur.

MTM’nin uzman editörleri tarafından yapılan haber seçimi, kurumun kendisi, rakipleri veya sektörü ile ilgili, stratejik açıdan önem taşıyan ve hemen refleks verme ihtiyacı doğurabilecek haberlerin ayrıştırılarak, ilgili kişilere anında servis edilmesi şeklinde sunulur.

FIRSAT YA DA TEHDİT YÖNETİMİNDE BÜYÜK KOLAYLIK…

Günümüzün en büyük ve etkin güçlerinden biri olan medya, marka yönetim stratejilerinde de önemli bir rol üstlenir. Medyada artan yayın ve mesaj sayısı, bazen hemen tepki verilmesi gereken haberlerden, kurumların zamanında haberdar olamamasına neden olur.

MTM’nin konusunda uzman editörleri, medyada yayınlanan her haberi değerlendirerek, çeşitli parametreler üzerinden inceler ve risk/fırsat olasılığını dikkate alarak, kurumlara anında servis eder.

Erken Uyarı Servisi’nde;

  • Haber ajanslarının medyaya dağıttığı haberler, eş zamanlı olarak incelenerek, önemli haberler SMS, mail veya telefon yoluyla aboneye iletilir.
  • Ulusal gazeteler geceden taranarak, risk taşıyan haberler ile ilgili bilgilendirme sağlanır.
  • İnternet medyasında ve sosyal paylaşım ağlarında yayınlanan ve risk/fırsat olasılığı yüksek haber, yazı ve yorumlar, ilgilisine iletilir.
  • TV kanallarında yayınlanan ve hemen refleks verilmesi gereken haber veya yorumlar, en kısa sürede aboneyle buluşturulur.
  • Yerel medya ve dergilerde yayınlanan ve öncelikli incelenmesi gereken haber/yazılar hızlıca taranır, değerlendirmesi yapılır ve ilgili kişilere anında servis edilir.
  • “Erken Uyarı Servisi”nden yararlanan kurumlar, tehditleri fırsatlara dönüştürür, fırsatları kaçırmadan rekabet avantajı yakalar.