İnternet Takibi

İnternet Takibi
İnternet Takibi 2021

Etki gücü yüksek mecralardan biri olan ve geleneksel medyanın tahtına yönelen internet medyası, kuşkusuz markalar için denetlenmesi güç iletişim alanlarından biri.

Takip edilip yönetilmediğinde, önemli bir tehdit unsuru olan internet medyası, MTM’nin profesyonel yazılım ve takip sistemiyle kontrol altına alınıyor.

Haber sitelerinde yayınlanan haberlerinizden hemen haberdar olun!

İnternet medyasını ölçümleme kapsamına alan ilk medya takip şirketi olan MTM, uzman kadrosu ve özel yazılımı ile dijital medya takibine yeni bir soluk getiriyor. Her geçen gün artan yayın sayısı ve tüketiciye ulaşan milyonlarca mesaj arasından, kurumlara özel nitelikli bilgileri süzerek kullanıcılarının elinin altına taşıyan MTM, internet medyasının takibinde geliştirdiği yeni çözümleri ile farkını koruyor.

 • Eşzamanlı e-mail gönderim servisiyle, son dakika gelişmelerine hızlı erişim,
 • Nitelikli ve kaliteli içeriği ile zaman kazandıran Günlük Haber Özetleri Servisi,
 • Optik tarama, editör desteği ve kalite kontrol birimi ile sağlanan takip sistemi sayesinde ayrıştırılmış nitelikli bilgiye en kısa zamanda erişim imkanı,
 • Kriz olasılığı taşıyan haberler için erken uyarı sistemini devreye sokarak, kurumların tehditleri daha kolay   yönetmesine yardımcı olma,
 • İnternet Haber Analizleri ile erişim, reklam eşdeğer, sentiment ve konu dağılımlı raporlar ile  ölçümleyebilme imkanı,
 • Kurumlara özel sunum alternatifleri,
 • Kurumsal Arşiv hizmeti,

Ayrıştırılmış, nitelikli bilgi ile zaman kazandıran çözümler…

MTM’nin takip listesinde yer alan haber siteleri öncelikle yapay zeka kontrolünden ve optik taramadan geçirilerek, sisteme aktarılır. Sisteme aktarılan haberler, ayrıca editör kontrollerinden de geçerek sınıflandırılır ve müşterinin kullanımına sunulur.

 • Kalite kontrol birimi, haberleri kontrol ederek, marka ve kategori dağılımlarını gözden geçirir, olası hataları düzenler. Böylece abonelerimiz sistemde sadece kendisini ilgilendiren haberleri görür.
 • Sisteme aktarılan haberler, kullanıcının ihtiyacına göre belirlenen periyotlarda, e-mail olarak da gönderilir.
 • Sürekli güncellenen servis sunumu nedeniyle abone, kayıt altına alınan her haber/yazıya, anında ve online olarak ulaşır.
 • Kullanıcılar, MTM’nin medya takip hizmetine, zamandan ve mekandan bağımsız olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, günün 24 saati kolayca erişir.

Müşterinin ihtiyacına uygun özel sunum alternatifleri…

Kullanıcı dostu servisler üretmeyi temel prensiplerinden biri olarak belirleyen MTM, İnternet Medyası Takibi’nde, çeşitli sunum alternatifleri önerir. Bu servislerden başlıcaları;

  Online Sunum: Dünyanın neresinde ve hangi saatinde olursa olsun, tüm basın yansımalarına hızlı ve kolayca erişim imkanı.

  Günlük Haber Özeti Bülteni: Marka ve rakipleri ile ilgili basında yer bulan haber ve yazılar, konularına göre gruplandırılarak, özetlenir ve kısa bir rapora dönüştürülür. Rapor her sabah 08:00 itibariyle müşterilere servis edilir. Böylece abonelerimiz, birbirinin aynısı olan haberleri tek tek okumak ile zaman kaybetmez ve tüm yansımaları çok daha hızlı kontrol etme fırsatı yakalar.

  Günlük Haber Servisi (Mailing): Marka ve rakipleri ile ilgili gazete ve dergilerde yayınlanan tüm haber ve yazılar, marka ayrımına göre listelenerek, her sabah e-mail olarak müşteriye ulaştırılır.  

  İntranet: Müşterinin, hizmet aldığı konuyla ilgili tüm basın yansımaları, her sabah kurumun intranetine yüklenir. Kurum, intranetinde bu haberleri istediği gibi düzenleyerek, iç kullanımına sunar.

  Arşiv CD/DVD’si: Basın yansımaları, MTM’nin özel yazılımı ile CD/DVD; yansımaların yoğunluğuna ve ihtiyaca göre ise USB bellek veya dış bellek (external harddisc) olarak müşterinin adresine teslim edilir.

   Analiz: İnternet medyası haber analizleri hem nicelik hem de nitelik bakımından ayrı ayrı analiz edilir. Pek çok bileşenin bir arada değerlendirilmesi yoluyla hazırlanan analiz, internet haber erişim ve reklam eşdeğeri hesaplamalarında uygulanan özel metodoloji ile tek kritere odaklanan raporlarda karşılaşılan yanılsamaları ortadan kaldırır ve kurumlar için sağlıklı bir değerlendirme imkanı sağlar.