• Medya elinizin altında!
TR
AZ
EN

Kriz Yönetiminde Medya Takibi Neden Önemlidir ?

GENEL 12/04/2023

Kriz yönetimi sürecinde medya takibi, bir kriz durumunun yönetilmesi için son derece önemlidir. Çünkü medya, kriz durumunun halka duyurulması, algı yönetimi ve iletişim süreci açısından kritik bir rol oynar.

Bu haberlerin bazıları bir kuruluşun itibarı, hatta varlığını sürdürebilme konusunda ciddi tehditler oluştururken, rakipleri için ise bir fırsat haline gelebiliyor.

Medya takibi, krizin nedenleri, etkileri ve gelişmeleri hakkında güncel ve doğru bilgi edinilmesini sağlar. Bu bilgiler, kriz yönetimi ekibinin doğru kararlar almasına yardımcı olur. Ayrıca, medya takibi sayesinde krizin etkileri hakkında halkın nasıl düşündüğü anlaşılabilir ve bu bilgiler, kriz yönetimi ekibinin iletişim stratejisini ve mesajlarını oluşturmasına yardımcı olur.

Medya takibi, olası krizler hakkında önceden bilgi sahibi olunmasını da sağlayabilir. Bu sayede, kriz yönetimi ekibi, potansiyel krizler için hazırlıklı olabilir ve gerekli önlemleri alabilir.

Sonuç olarak, medya takibi, kriz yönetimi sürecindeki iletişim, algı yönetimi ve karar alma süreçlerinde önemli bir rol oynar. Kriz yönetimi ekibinin medya takibini düzenli olarak yapması ve medyayı yakından takip etmesi gerekmektedir.

Etkili bir kriz yönetimi için, etkisini tespit etmek ve sonlanana kadar yönetmenizi sağlamak adına  RİSK ve KRİZ TAKİBİ servislerimizden faydalanabilirsiniz.