Yazılı Basın Takibi

Yazılı Basın Takibi
Yazılı Basın Takibi 2021

Günümüzün etki gücü yüksek mecralarından biri olan basın, MTM tarafından markalar için denetlenebilir ve ölçümlenebilir hale getiriliyor. Ölçümlenmediğinde önemli bir tehdit, düzenli takip ve sağlıklı medya ilişkileriyle ise büyük fırsatlar doğurabilecek bir mecra olan yazılı basın, MTM’nin profesyonel hizmeti ile iletişimcilerin gücüne güç katıyor.

Basın yansımalarınıza 7/24 online erişim imkanı!

Türkiye’de ulusal, yerel ve bölgesel yayın yapan tüm gazete ve dergileri takip altına alan MTM, kullandığı yapay zeka destekli yüksek teknoloji ve uzman kadrosu ile basın takibinde yeni bir çığır açmıştır. Kurum, basın takibini sürekli geliştirerek ve tarayıp raporladığı yayın sayısını sürekli arttırarak sektördeki öncülüğünü korumaya devam etmektedir.

 • Sektörde en fazla gazete ve dergi takip eden yapısı,
 • Nitelikli ve kaliteli içeriği ile zaman kazandıran Günlük Haber Özetleri Servisi,
 • Yapay zeka, dijital ve optik tarama, editör desteği ve kalite kontrol birimi ile sağlanan çok yönlü kontrol sistemi sayesinde doğru raporlamaları,
 • Kriz zamanlarında, müşteriyi hissederek hızlı haberdar etmesi,
 • Kurumlara özel sunum alternatifleri,
 • Kurumsal Arşiv hizmeti,
 • Online analiz imkanı
  ve 22 yıllık deneyimi ile MTM, sektöründe ayrıcalıklı bir konumdadır.

Basın Takibi, ayrıştırılmış ve nitelikli bilgi ile zaman kazandırır…

MTM, takip ettiği tüm gazete ve dergileri öncelikle dijital ve optik taramadan geçirerek, sisteme otomatik aktarımlar yapar. Sisteme aktarılan yayınlar, optik okumanın yanı sıra, editör kontrollerinden de geçirilerek rafine edilir. Sisteme aktarılan her bir haber ve yazı, konu/marka/sektör ayrımına göre sınıflandırılarak, kullanıcının ilgisine sunulur.

 • Editörler ve kalite kontrol birimi, haberleri denetleyerek marka ile benzerlik taşıyan, ancak ilgisi olmayan haberleri eler. Böylece müşteri sistemde sadece kendisini ilgilendiren haberlerle karşılaşır.
 • Basın haberleri her sabah 08:00 itibariyle, müşterilere bülten halinde, e-mail olarak da ulaştırılır.
 • MTM’nin özel medya takip otomasyonunun sunduğu temel avantajlardan biri de, aktarılan her haberin sistemde online olarak eş zamanlı gösterilebilmesidir. Bu durum, sistemi her an güncel tutmakta ve müşteri günün hangi saatinde isterse, sisteme aktarılmış yeni haberlerine ulaşabilmektedir.
 • Kulanıcı, MTM’nin basın takibi hizmetine, zamandan ve mekandan bağımsız olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, günün 24 saati kolayca bağlanabilir.

Müşterinin ihtiyacına uygun özel sunum alternatifleri…

Kullanıcı dostu servisler üretmeyi temel prensiplerinden biri olarak belirleyen MTM, Yazılı Medya Takibi sunumunda da çeşitli sunum alternatifleri önerir. Bu servislerden başlıcaları;

  Online Sunum: Dünyanın neresinde ve hangi saatinde olursa olsun, tüm basın yansımalarına hızlı ve kolayca erişim imkanı.

  Günlük Haber Özeti Bülteni: Marka ve rakipleri ile ilgili basında yer bulan haber ve yazılar, konularına göre gruplandırılarak, özetlenir ve kısa bir rapora dönüştürülür. Rapor her sabah 08:00 itibariyle müşterilere servis edilir. Böylece abonelerimiz, birbirinin aynısı olan haberleri tek tek okumak ile zaman kaybetmez ve tüm yansımaları çok daha hızlı kontrol etme fırsatı yakalar.

  Günlük Haber Servisi (Mailing): Marka ve rakipleri ile ilgili gazete ve dergilerde yayınlanan tüm haber ve yazılar, marka ayrımına göre listelenerek, her sabah e-mail olarak müşteriye ulaştırılır.  

  İntranet: Müşterinin, hizmet aldığı konuyla ilgili tüm basın yansımaları, her sabah kurumun intranetine yüklenir. Kurum, intranetinde bu haberleri istediği gibi düzenleyerek, iç kullanımına sunar.

  Arşiv CD/DVD’si: Basın yansımaları, MTM’nin özel yazılımı ile CD/DVD; yansımaların yoğunluğuna ve ihtiyaca göre ise USB bellek veya dış bellek (external harddisc) olarak müşterinin adresine teslim edilir.

HABERMETRE

“Haberlerinizi tek tıkla ölçümleyin. Bir adım öne geçin.”
Kullanıcılarının medyaya dair her türlü bilgi ve içeriğe zahmetsizce ulaşmasını sağlayan MTM, “Habermetre” ile basın yansımalarının niceliksel verilerine hızlıca erişim sağlıyor. Basın Takibi hizmeti alan müşterilere ücretsiz olarak sunulan “Habermetre” servisi sayesinde dönem, yayın, nicelik veya rakip karşılaştırmalarına tek bir işlemle ulaşılabiliyor.