• Medya elinizin altında!
TR
AZ
EN
Youtube Video Takibi
Youtube Video Takibi 2024

Youtube Video Takibi

Türkiye’de En Çok İzlenen
Yüzlerce Youtube Kanalı
2.000’in Üzerinde Youtube Programı
25.000 Dakikadan Fazla Video İzleme

MTM Youtube Video Takibi; Türkiye’de en çok izlenen ve takip edilen, 500 Youtube kanalında yayınlanan 2000’in üzerindeki programın, tüm video içeriklerinin izlenmesi, markaların ihtiyaç duydukları konulara göre seçilmesi, raporlanması ve analizlenmesidir.

Türkiye’de ilk kez verilen bu hizmetin en belirgin özelliği, videoların altına yapılan yorumların dışında; videolarda bahsi geçen veya görüntülenen tüm içeriklerin –TV takibinde olduğu gibi- bizzat izlenerek raporlanıyor olmasıdır.

Youtube, TV ve Gazete gibi oluşturduğu içerik yoğunluğu ve etkisi nedeniyle kamuoyunu bilgilendirme ve etkileme gücü çok belirginleşen bir mecradır. Bu mecrada üretilen ve yayına açılan içeriklerin paylaşım, etkileşim ve erişim oranları markaların iletişim ve pazarlama stratejilerinde önemli rol oynamaya başlamıştır.

MTM’de bu ihtiyaçtan yola çıkarak; mecranın kendine özgü karakteristik özelliklerini de göz önünde bulundurarak 1 Ekim 2018’den bu yana Ar-Ge çalışmalarını yaptığı Youtube Video Takibine başlamıştır.

Youtube’da neleri takip ediyoruz?
Öncelikli olarak, Gündem, Aktüel, Haber, Siyaset, Ekonomi, Konuklu Programlar, Otomotiv, Sağlık, Teknoloji, Sokak Röportajları vb. programlar yayınlayan, Ulusal TV’lerin Youtube kanalları, İzlenme ve Takipçi sayısı yüksek Youtube kanalları, Özgün İçeriklere sahip Youtube kanalları olmak üzere toplam 300 kanalın takibi yapılmaktadır.

Bu kanallar Türkiye’de yayınlanan gündem belirleyen her türlü haber ve içeriğin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Markalar açısından öncelikli değere sahip olduğunu düşündüğümüz bu kanallar her ay değerlendirmeye alınarak güncellenmektedir.

Bu kanallarda her ay ortalama 2.000 civarı program 25.000 dakikadan fazla yayın yapmaktadır. (veriler ortalama değerler içerir)

Hazırlanan raporlar nasıl sunulur?
Hazırlanan raporlar, anlık ve güncel olarak mailing aracılığı ile sunulur.
Aynı raporlara Mobil App aracılığı ile ve Medyatakip.com üzerinden de 7/24 ulaşılabilirsiniz.
Analiz alan müşterilerimize ay sonunda erişim bilgisi ayrıca raporlanır.

Takip Edilen Youtube programlarının erişim bilgilerini de görebilir miyiz?
Size gönderilen raporlardaki linkler sizi direk kanalın Youtube sayfasına yönlendirecektir. Erişim bilgisine güncel olarak buradan ulaşılabilirsiniz.

Takip Edilen Youtube programlarının yorumlarının takibini de alabiliyor muyuz?
Youtube yorumları sosyal medya içerik modeline uygun olduğu için.
Sosyal Medya Takibi Hizmetimizi kullanarak takibini yapabilirisiniz.

Demo yapabilir miyiz?
MTM Youtube Video Takibi hizmeti ilk 15 Gün Ücretsizdir. 15. günün sonunda memnun kalınmadığı takdirde sözleşme iptal hakkı açıktır.

Youtube Videolarını ölçümleyebilir miyiz?
Youtube Videolarına özel geliştirdiğimiz metodoloji ile diğer mecralarda olduğu gibi ölçümleme yapılabilmektedir. Erişim ve reklam eşdeğer hesaplamaları gibi nitel ve nicel kriterlere göre analizler hazırlanabilir. Konvansiyonel Medya Analiz raporları ile birleştirilerek ortak raporlar sunulabilir.

a
b
c