• Medya elinizin altında!
TR
AZ
EN
Geleneksel Medya Takibi
Geleneksel Medya Takibi 2024

Geleneksel Medya Takibi

Konvensiyonel medya takibi, bir kurum veya kişinin geleneksel medya mecralarında (televizyon, radyo, gazete, dergi) yer alan haber, makale, röportaj gibi içerikleri düzenli olarak izleyerek, analiz ederek, ve raporlayarak izleme sürecidir.

Geleneksel medya takibi, şirketlerin, kuruluşların veya bireylerin adını, markalarını, ürünlerini, olaylarını, sektörleriyle ilgili haberleri ve genel olarak anahtar kelimeleri izleyerek, medya etkileşimlerini ve itibarlarını anlamalarına yardımcı olur. Bu takip süreci, kurumun halkla ilişkiler stratejisini şekillendirmede, medyada ne kadar bahsedildiğini ve nasıl algılandığını değerlendirmede, kriz yönetiminde ve medya raporlamasında kullanılan verileri toplamak ve analiz etmek için önemlidir.

Neden Geleneksel Medya Takibi?

Dijital çağın hızla geliştiği bir dünyada, geleneksel medyanın gücünü göz ardı edemeyiz. Hala milyonlarca insan televizyon, radyo, gazete ve dergi gibi konvensiyonel medya mecralarını takip etmekte ve etkileşimde bulunmaktadır. Bu nedenle, medya takibi ve analizi, organizasyonunuzun başarılı olması ve olumsuz durumları önlemek için önemli bir strateji oluşturur.

Geleneksel medya takibinde aşağıdaki adımlar izlenir:

  • Anahtar Kelime Takibi: Markanızı ve ürünlerinizi ilgilendiren anahtar kelimeleri belirleyerek, medyada geçen her önemli içeriği kaçırmadan takip ediyoruz.
  • Medya Kaynağı Seçimi: Hedef kitlenize ulaşacak en uygun medya kaynaklarını belirliyoruz ve içeriklerinizi bu mecralarda nasıl yer aldığını yakından izliyoruz.
  • Takip ve İzleme: Belirlenen anahtar kelimeler ve medya kaynakları düzenli olarak takip ediyoruz. Bu takibi yapay zeka destekli teknolojiler aracılığı ile editöryal olarak yapıyoruz.Veri Toplama ve
  • Analiz: Toplanan verileri kapsamlı bir şekilde analiz ediyoruz ve size anlamlı raporlar sunuyoruz. Bu raporlar, organizasyonunuzun güçlü yönlerini vurgulamanıza ve zayıf noktalarınızı geliştirmenize yardımcı olur.

Hizmetlerimiz

a
b
c