Medya Bilgi Rehberi

Medya Bilgi Rehberi
Medya Bilgi Rehberi 2022

Medya hakkında bilmek istediğiniz her şey MEDYA BİLGİ REHBERİ’nde…

MTM Medya Takip Merkezi’nin uzman kadrosu tarafından hazırlanan Medya Bilgi Rehberi (MBR), medya ve medya mensuplarıyla ilgili tüm bilgileri, tek bir havuzda topluyor. MBR, sunduğu mail ve fax gönderim modülleriyle iletişimcilerin en büyük sıkıntılarından birine daha çözüm getirirken, medyaya olan hakimiyeti arttıran çeşitli bilgilerle de sektöre değer katmaya devam ediyor.

Medya Bilgi Rehberi nedir?

Türkiye’nin en geniş kapsamlı ve en güncel medya bilgi asistanıdır. MTM’nin uzman ve konusunda deneyimli kadrosu tarafından hazırlanan MBR, gazete, dergi, TV kanalı, Radyo, TV/radyo programları, haber ajansları ve basın kadroları ile ilgili her türlü bilgiyi, en güncel verilerle kullanımınıza sunar.

MBR, barındırdığı binlerce bilgiyle; tanıtım, halkla ilişkiler, sponsorluk ve reklam kampanyalarının medya planları için bir rehber niteliği taşır.

Medya Bilgi Rehberi’nde hangi bilgiler sunulur?

Yayınlar hakkında bilgiler ve iletişim adresleri: 
Mecra, Yayın Adı, İli, Yayın Türü, Yayın Dağılımı, İletişim bilgileri -Telefon, Fax, E-mail, Posta Adresi, Url, Yayın içeriği, Yayın Grubu, vb. bilgiler…

Basın mensuplarına dair bilgiler ve iletişim adresleri: 
Görev aldığı mecra, yayın adı, Görevi (Unvanı), kişisel iletişim bilgileri, ilgi alanı, ilgi alanı detayı, köşe yazısı adı/program adı, yayın günleri, vb. bilgiler…

Programlar: 
MBR’ye kayıtlı tüm radyo ve televizyon programlarının raporlandığı alandır. Aynı zamanda en popüler TV programlarının, MTM tarafından seçilmiş birer bölümünün izlenme imkânı sağlanır. Programlar bölümünde, hangi kanalda hangi programlar var; hangi içerikteki programlar hangi kanallara dağılım gösteriyor, program canlı mı bant mı, konuk alıyor mu, hangi günler yayınlanıyor? gibi bilgilere ulaşmak mümkün.

Yayın Tanıtımı/Analizler:
Yayınlara, yayın gruplarına veya çeşitli içeriklere göre özel olarak hazırlanmış tanıtım ve analiz bölümüdür. Herhangi bir yayın, yayın grubu veya ilgi alanı (örneğin: spor, çocuk, moda, ekonomi, vb.) ile ilgili araştırma yapmak isteyen iletişimciler için, konuyla ilgili en detaylı bilgilerin sunulduğu Yayın Tanıtımı/Analizler, kullanıcının medyaya olan hakimiyetini arttırır.

Dergi kapakları:
MTM’nin takip listesinde yer alan dergilerin kapaklarının toplu olarak sunulduğu bölümdür. Bu alanda dergilerin periyodu, dağılımı veya içeriklerine göre filtrelemeler yapılabilir.

Yayın formatları: 
MTM’nin takip listesinde yer alan gazete, dergi ve eklerinin sondan bir önceki sayıları tam sayfa olarak sunulur. Abone, incelemek istediği yayını seçerek, tam sayfalarına ulaşabilir.

Köşe Yazarları: 
MTM’nin takip listesinde yer alan gazete, dergi ve eklerinde yazan tüm köşe yazarlarının son beş yazısına, Köşe Yazarları bölümünden ulaşılır. Abone daha iyi tanıma ihtiyacı duyduğu yazarın son yazılarını okuyarak, genel eğilimleri ve ilgi alanlarına dair güçlü izlenimler kazanabilir.

Basın Bülteni Raporu: 
Basın Bülteni raporu, abonenin, gönderim yaptığı basın listelerini kayıt altına aldığı, bu kayıtlara notlar ekleyebildiği ve Excel’e aktarma işlemlerini yapabildiği bölümdür.

Medya Bilgi Rehberi’ne abonelik ve güncelleme nasıl yapılır?

Medya Bilgi Rehberi, abonelik sistemiyle servise sunulur. Kullanıcı, aboneliği süresince, dataya erişim ve MTM tarafından sürekli güncellenen verileri ihtiyacına uygun biçimde kullanım hakkına sahip olur.

Medya Bilgi Rehberi, MTM tarafından özel olarak geliştirilmiş bir programdır. Abonenin bilgisayarına kurulan ve bir şifre aracılığıyla kullanılan programın güncellemesi ise internet üzerinden tek tıklamayla, birkaç dakika içerisinde kolaylıkla yapılır.

Medya Bilgi Rehberi’nde hangi işlemler yapılabilir?

  • Her türlü tekli ve çoklu filtreleme kolaylıkla yapılabilir, filtre sonuçları kayıt altına alınabilir, özel kategoriler oluşturulabilir.
  • Gönderim yapılan listeler, Basın Bülteni Raporu bölümünde kayıt altına alınabilir, Excel’e aktarılabilir.
  • İstenen yayın veya kişilere, toplu olarak mail veya fax gönderilebilir.
  • İstenen kişi veya yayınlara dosya gönderimi için sticker bastırılabilir.

    Detaylı bilgi için; 
    medyabilgirehberi@medyatakip.com
    üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.