Basın Odası

Basın Odası
Basın Odası 2022

Kurumun medyada ne kadar iyi yansıma bulduğu, gücünün de göstergelerinden biri olarak kabul edilir. Diğer yandan, başarılı medya yansımalarını olabildiğince çok insana ulaştırmak da temel hedefler arasındadır.

Bu nedenle, pek çok kurum web sayfasında “Basın Odası”, “Basında Biz”, “Medya Yansımalarımız” vb. çeşitli isimler altında, medyada yer alan haberlerini ziyaretçileri/müşterileri ile paylaşırlar.

Ancak bu süreçte, güncellenme güçlüğü nedeniyle sıkıntılar oluşur. Bir süre sonra bu alanın güncellenmez hale gelmesi ise sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Yeni haberler sisteme eklenmeyince de, kurumun hedeflediği “güçlü kurum” imajı, güncellenemeyen bu bölüm nedeniyle zayıflar hatta olumsuz algı yaratır…

Hedef kitlenizi pozitif etkileyecek medya yansımalarınızı kurumsal sitenizde, tek tıklamayla kolayca paylaşın…

Kurumların, medya yansımalarını kendi web sayfalarında düzenli olarak paylaşma ihtiyacına yanıt vermek üzere BASIN ODASI servisini üreten ve hayata geçiren MTM, profesyonel servisi ile güncellenme sıkıntısını kökten çözüyor.

BASIN ODASI servisi sayesinde, kurumun gazete, dergi, TV/radyo kanalı ve haber sitelerinde yayınlanan haberleri, kendi web sitesinde otomatik olarak güncellenir.

Basın Odası servisi, iki farklı yayın seçeneği üzerinden çalışır;

Eşzamanlı Otomatik Yayın: Kurum ve markaları ile ilgili olarak medyada yayınlanan her haber (hiçbir eleme yapılmadan), abonenin web sayfasında eş zamanlı olarak yayınlanır.

Seçmeli Haber Yayını: Basın Odası’nın seçmeli haber yayını alternatifinde ise, kurum web sitesinde yayınlanmasını istediği haberleri işaretleyerek, bu haberleri tek tıklamayla anında web sitesine taşır. Seçmeli Haber Yayını, medyada olumsuz nitelikte haberler ile yansıma bulma ihtimali olan kurumlara, bir denetim mekanizması sağlar.

BASIN ODASI servisi, kurumsal kimliğinize uygun ve özgün tasarım imkanı sağlar…

APİ SERVİSİ: Müşterilerimiz, hizmet aldığı konuyla ilgili tüm basın yansımalarına kendi uygulamasında kullanılabilmesi için oluşturulmuş bir arayüzdür. İki yazılımın veya veri tabanının birbiri ile sorunsuz çalışabilmesini ve en sağlıklı bir şekilde birbiri ile iletişime geçmesini sağlar.